Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

OSTRA TENISOVÁ EXTRALIGA 2023

V Extralize jsme hráli důstojnou roli

    Ve středočeských Říčanech jsme se opět zúčastnili dalšího ročníku Ostra Tenisové extraligy. Jako loňští finalisté jsme byli nasazeni přímo do semifinálové skupiny a vyhnuli jsme se předkolu. Prvním hracím dnem tak byl pátek, kdy jsme vyzvali tým pražské Sparty. Utkání mělo podobný průběh jak loňský duel. Sparta šla do rychlého vedení 3:0, když Jana Vánik nestačila na Barboru Palicovou, Jirka Jeníček dostal lekci od Jakuba Nicoda a Roman Jebavý ukázal, že ve dvouhře už má nejlepší léta za sebou, o 10 let mladší Rikl mu povolil pouhé čtyři hry. K obratu zavelila Jesika Malečková, když po dlouhé pauze nastoupila k ostrému zápasu proti Dominice Šalkové. Po více než dvou hodinách vyhrála 7:6 ve třetím setu. Bodoval i Matěj Vocel, který vyhrál dva tiebreaky proti Hynkovi Bartoňovi. Nezklamala ani letošní týmová jednička Petr Nouza, když jistým servisem a přesnými voleji pokořil Krumicha 2:0 na sety. Za stavu 3:3 se šlo na čtyřhry. V dámské jsme zažili nemilé překvapení, když favorizované Malečková s Kolodziejovou nestačili na Valentovou se Šalkovou. Na 4:4 vyrovnal Nouza s Jeníčkem, rozhodující bod byl tak na duelu Jebavý, Vocel proti Riklovi s Bartoněm. V prvním setu si naši hráči jednou prohráli servis a ztratili tím sadu 4:6, v druhém setu vedli již 5:2 a 40:0, ale ani to nestačilo, aby se šlo do rozhodující sady. Sparťani vyhráli 6:4 a 7:6 a vrátili nám tak loňskou porážku.


    Druhý den Sparta jednoznačně přehrála Štvanici 5:1 a tak nás v neděli čekal duel o 2.místo ve skupině proti týmu z pražské Štvanice.
    Proti Štvanici dostali šanci i mladí talenti vypůjčeni z jiných klubů. Denis Peták posbíral důležité zkušenosti, ale na Holanďana Selse uhrál jen tři hry. Opakem bylo nasazení Laury Samsonové. Čtvrtá juniorka světa získala náš úvodní bod, když snad přehrála Šmejkalovou. Druhý bod přidala Jesika Malečková, která vyprovodila z kurtu Denisu Hindovou. Překvapení měl na raketě Jiří Jeníček, který vyhrál úvodní sadu nad Barnatem 6:4, ale v druhém setu chybělo kousek toho štěstíčka, ve třetí už vládnul štvanický hráč. Vyrovnal Matěj Vocel, když ve třech setech byl lepší než Forejtek. Na 3:3 po dvouhrách srovnal štvanický Rakušan Rodionov, když ve dvou vyrovnaných setech pokořil Petra Nouzu. Utkání musely rozhodnout čtyřhry. V těch byli bohužel šťastnější štvaničtí. Malečková s Kolodziejovou podlehly Vondroušové s Krajíčkovou 4:10 v závěrečném match tiebreaku, na 4:4 vyrovnal Jeníček s Nouzou a celé utkání vrcholil třetím setem mezi Jebavým s Vocelem a Barnatem s Forejtkem. Štěstí stálo opět na straně ostrovanů a poměrem 10:6 urvali pátý bod.

Děkujeme všem hráčům i divákům, co si našli cestu do Říčan a podporovali náš klub!

 

Vydáno Dokument
Neděle
Vydáno: 21.12.2023 16:49:40
Stáhnout
129.8 kB
Pátek
Vydáno: 21.12.2023 16:49:51
Stáhnout
128.8 kB

Adresa

Kurta Konráda 2445/7
Praha 9 – Vysočany, 190 00

Sociální sítě

© Copyright 2024 Smart Deal, a.s. - All Rights Reserved
Nastavení sledování Cookies